Dzień pustej klasy – zajęcia w terenie.

Zajęcia wychowawcze połączone z historią poza salą szkolną,   odbyły się z udziałem uczniów czwartej klasy. Wyszliśmy do naszego średniowiecznego krzyża pokutnego w naszej dzielnicy Gaj. Poznaliśmy jego historię i jego rolę w średniowiecznym systemie prawnym. Była to taka lekcja historii regionalnej. Okazało się, że nasi uczniowie mieszkający w dzielnicy nie wiedzieli o tym zabytku, który jest pod opieką konserwatora.

Jako, że nasza szkoła uzyskała uprawnienia ,,Społecznego opiekuna zabytków’, mogliśmy tymi zajęciami zrealizować, nie tylko cele edukacyjne, ale i kształtować poczucie patriotyzmu lokalnego.

Przy okazji okazało się, że niektórzy Rodzice naszych uczniów w swoim okresie dzieciństwa, byli w tym miejscu, ale jako pacjenci – wtedy szpitala dla dzieci.