Dzień postaci z bajek w grupie Grzybków i Krasnoludków.

Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

W grupie maluszków to dzień Króla Lwa, królowej Pepy.

U średniaków zagadki, przebieranki  w różne stroje i próby wcielania się w postacie w teatrzyku sylwetowym. To też okazja do oglądania i słuchania bajek. Końcowym elementem tego dnia było wykonanie prac plastycznych – to ulubieni bohaterowie naszych dzieci. Przedszkolaki mogły wybrać technikę prac …było rysowanie kredą, kredkami pastelowymi i oczywiście ulubione farby.