Dzień Papieski w naszej szkole.

Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus – Cały Twój. Nasza Szkoła zawsze pamięta o Naszym Wielki Rodaku, a dziś w sposób szczególny myślą i sercem łączymy się duchowo z Świętym Papieża  Janem Pawłem II.
“Za to, że byłeś z nami na ziemi –  Dziękujemy!
Za najpiękniejszy wzorzec wiary i miłości – Cię uwielbiamy!
Za to, że dałeś światu nadzieję – Ciebie kochamy!
To, co mówiłeś świętymi ustami – pamiętać chcemy!
Że ciągle czuwasz z nieba nad nami – mocno wierzymy!
Tego, że kiedyś znów się spotkamy – z nadzieją!

 

16 października 1978  r. Karol Wojtyła został Papieżem. Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski – budując w ten sposób żywy pomnik Papieża Polaka. W naszej szkole o Tym przypomniała nam okolicznościowa dekoracja.

Dzień Papieski w naszej szkole.