DZIEŃ LICZBY PI – podsumowanie

W dniu 14 marca obchodziliśmy Święto Liczby Pi.

Data jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3:14 , czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku.

Obchody rozpoczęliśmy już w czwartek 11 marca od ogłoszenia konkursów. Następnie w klasach od IV do VIII zostały przeprowadzone lekcje pokazujące, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i zabawa. Uczniowie wykonywali eksperymenty, dokonywali odpowiednie pomiary okrągłych przedmiotów, zobaczyli skąd bierze się liczba p.

Kolejne zmagania uczestników stanowił: konkurs plastyczny “Godna podziwu liczby pi” oraz matematyczny “Dzień liczby Pi –  Sudoku”.

Wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny “Godna podziwu liczby pi”:

I miejsce – Kamil Ś. kl. IV,

II miejsce – Marta M. kl. IV,

III miejsce – Remigiusz H. kl. V

“Dzień liczby Pi –  Sudoku”:

I miejsce – Aleksandra G.  kl. VIIB,

II miejsce – Alex G. kl. VIA,

III miejsce – Franciszek Z. kl. VIIB

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursach. Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki po powrocie do szkoły.

14 MARCA – DZIEŃ LICZBY PI