Dinozaury w przedszkolu

W ubiegłym tygodniu wszystkie grupy przedszkolne rozmawiały o dinozaurach. To dla dzieci bardzo ciekawy temat ponieważ          dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Bywa, że wprowadzą w zakłopotanie dorosłych. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły?  Zorganizowane zajęcia zajęcia były  świetną okazją do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic.

Maluszki bawiły się dinozaurami na wykonanej razem z panią makiecie, w masie solnej odbijały różne przedmioty tworząc swoje  skamieliny. Oglądały też różne rodzaje kamieni-węgiel, krzem, piryt. Wszystkie dzieci  wykonały też prace plastyczne. Maluszki wyklejankę, średniaki prace z wydzieranki oraz   papieroplastykę, a starszaki pracowały z farbami.

A to nasze dzieła!!!