„Czysty, zielony Wałbrzych”

Coroczna akcja „Czysty, zielony Wałbrzych” została w zeszłym roku brutalnie przerwana przez pandemię. Po raz pierwszy od wielu lat wałbrzyszanie nie mieli okazji do wspólnych nasadzeń drzew i krzewów oraz sprzątania wybranych kwartałów miasta.

W tym roku, niejako na przekór pogodzie i pandemii, Gmina Wałbrzych chce zorganizować akcję w zupełnie nowym, bezpiecznym wymiarze. Planujemy zatem akcję „Czysty, zielony Wałbrzych” w najbliższą sobotę 24 kwietnia i zapraszamy Państwa do aktywnego udziału. W mniejszych, 2-3 osobowych zespołach lub w gronie rodzinnym, na świeżym powietrzu, przy zachowaniu wszystkich reguł bezpieczeństwa epidemiologicznego chcemy Państwa zachęcić do wspólnych działań na rzecz miasta, najbliższego otoczenia.

Chcemy do akcji zaprosić także wałbrzyszan. Sadzenie drzew będzie miało formę inną niż w poprzednich latach – mieszkańcy w drodze ankiety, zgłoszeń telefonicznych oraz mailowych będą  wskazywali miejsca nasadzeń drzew (np. przed swoimi oknami, na placu zabaw, w najbliższej okolicy itd.). Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 15.04–21.04.2021 r. na adres e-mailowy: m.liguz@um.walbrzych.pl oraz na nr telefonu 608 041 811. Drzewa po weryfikacji lokalizacji będą wysadzone do 15 maja. Proszę o udostępnianie tej informacji jak najszerszemu gronu.

Spotkajmy się w tym dniu w niewielkich grupach, pokażmy jak sprzątamy, sadzimy drzewa i rośliny, jak dbamy wspólnie o nasze miasto!

Czystywalbrzych