Co ma wspólnego pizza z matematyką?

Uczniowie klasy 2 podczas dzisiejszych zajęć matematycznych mieli okazję badać powiązania między pizzą a matematyką. Zadanie, które miało na celu zrozumienie pojęcia symetrii, przybrało formę praktycznego wyzwania – tworzenia symetrycznych wzorów na podstawach pizzy. Dzieci dowiedziały się, że symetria to zjawisko występujące nie tylko w matematyce, ale także w przyrodzie i sztuce, a nawet w kuchni włoskiej. Zajęcia pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć istotę symetrii i zidentyfikować jej przykłady w otaczającym ich świecie. Na zakończenie zajęć, uczniowie mieli okazję zjeść przygotowaną pizzę, co było nie tylko smaczną przerwą, ale także kolejną okazją do podkreślenia, że matematyka może być obecna nawet podczas naszych posiłków!

Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów za pyszną pizzę! 🍕