Bezpieczne ferie zimowe

W ostatnim tygodniu nauki przed feriami uczniowie w świetlicy szkolnej dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpiecznych zabaw na śniegu oraz gdzie należy się zgłosić lub zadzwonić, kiedy wydarzy się wypadek.

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych ferii!!

Pamiętajcie:

1. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
  2. Do zjeżdżania wybieramy teren pozbawiony drzew i nierówności, bo grozi to wywrotką.
  3. Zachowajmy bezpieczeństwo podczas saneczkowania, nie chodźmy po torze gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajmy z pagórków na butach.
  1. Nigdy nie doczepiajmy sanek do samochodu.
  2. Przed jazdą na sankach zawsze sprawdzajmy czy w naszych sankach nie ma wystających śrub, gwoździ bądź połamanych szczebli, ponieważ stwarzają one poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy.
  3. Rzucając śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu, z kamieniami, ani innymi twardymi przedmiotami w środku, bo możemy komuś zrobić krzywdę.
  4. Nigdy nie celujmy śnieżkami w twarz.
  5. Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.
  6. Nie rzucamy również śnieżkami w pieszych ani w okna domów.
  7. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie wolno jeździć po zamarzniętych jeziorach, stawach, rzekach i wykopach, ponieważ pod wpływem ciężaru ciała lód może się na nich załamać.
  8. Ślizgamy się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska.