Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W październiku obchodzimy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych,

W tym roku tematem przewodnim jest :

„POZNAJMY SIĘ W BIBLIOTECE”

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku jako jeden dzień, a w 2008 roku obchody zostały wydłużone do całego października.

Od wielu lat nasza szkoła również obchodzi Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku biblioteka przygotowała wiele konkursów i atrakcji. Wszyscy uczniowie mogą wykazać się i wziąć udział w ulubionym konkursie. Oprócz konkursów na naszych uczniów czeka:

1.      Plebiscyt na ulubioną książkę – zapraszam bardzo serdecznie wszystkich uczniów oraz nauczycieli do oddania głosu na swoją ukochaną książkę.

2.      Ogólnopolska Akcja „Czytamy Muminki” – startujemy z codziennym czytaniem książek Tove Jonsona. Chętnych do przystąpienia do akcji rodziców zapraszamy do biblioteki szkolnej po więcej informacji.

3.      Kiermasz Książki – kiermasz organizowany w ramach współpracy z księgarnią internetową w Tuliszkowie.

4.      „Najpiękniejsze zakładki do książek” – konkurs dla wszystkich klas na wykonanie oryginalnej zakładki do książki.

5.      Laurka dla biblioteki – oryginalne życzenia /wierszyk – technika dowolna

6.      „Czytam bo lubię!”- zdjęcie z książką  – konkurs dla wszystkich klas. Prace można wysyłać poprzez mobidziennik lub przynieść do biblioteki.

7.      Dnia 25.10.2024 odbędzie się konkurs  wiedzy czytelniczej „Ukryte tytuły książek” dla uczniów klas IV-VIII. Chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłoszenie się do biblioteki do dnia 14.10.2024.

8.      Warsztaty SCRAPBOOKING dla chętnych uczniów kochających książki.

Wszystkie prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 31.10.2024. Czekają ciekawe nagrody!

Zachęcam do udziału

Jadwiga Szymańska-Sierżant