3 latki nie próżnują

W przedszkolu zajęcia plastyczne pełnią szczególną rolę. Kształtują i rozwijają wrażliwość na piękno otaczającej nas rzeczywistości. Wzbogacają aktywność umysłową, pobudzają wyobraźnie i wyzwalają inicjatywę twórcza, kształtują osobowość oraz wzbogacają przeżycia. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka. Podstawą skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie jest postawa twórcza. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować  rozwijać. Dlatego maluszki często wykonują różne prace. Tydzień z tematem kompleksowym “Moja miejscowość” rozpoczęły od wyklejania gotowymi elementami domu- a przy tej okazji rozpoznawały  figurę koła. W kolejnym dniu pracowały nad makietą miasta …trochę kartek, farba  i  sprytne paluszki, potem tylko wyklejanki samochodów na przygotowane przez panią ulice i gotowe!!!

3 latki nie próżnują