18 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.

Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów do ubrania się na zielono. Korytarze szkolne zostały udekorowane w symbole irlandzkie, a na tablicy zawisła gazetka przybliżająca historię Dnia Św. Patryka.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie obejrzeli prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Chętni uczniowie wzięli udział w Quzie o Świętym Patryku oraz wykonali plakaty dotyczące Irlandii i Świętego Patryka.

Happy St Patrick’s Day!